profile

Profile

Tadeusz urodził się w Nowym Targu. Obecnie mieszka i trenuje w Andorze. Uprawianie sportu jest profesją i wielką pasją Tadeusza, pierwszy kontakt z motocyklem miał już w piątym roku życia. Od 2001 roku Tadeusz został objęty specjalistycznym programem szkolenia z uwzględnieniem najnowszych metod naukowych w światowym sporcie (program pod kierownictwem profesora Jerzego A. Żołądzia).

Tadeusz „Taddy” Błazusiak jest Mistrzem Europy w Trialu, zdobył również siedmiokrotnie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski i jest dwukrotnym Międzynarodowym Halowym Mistrzem Niemiec w tej właśnie dyscyplinie.

Tadeusz był zawodnikiem fabrycznym największych na świecie producentów motocykli do trialu: początkowo GAS GAS, następnie SCORPA-YAMAHA oraz BETA. Od 2007 Tadeusz zmienił dyscyplinę z Trialu na Enduro oraz podpisał kontrakt z fabryką KTM. W enduro Tadeusz od samego początku odnosi ogromne sukcesy, ma na swoim koncie wygrane wszystkich największych zawodów Enduro Extreme na świecie zaczynając od pięciokrotnego zwycięstwa w ERZBERGRODEO-Austria przez THE TOUGH ONE-Wielka Brytania, HELL’S GATE-Włochy, LAST MAN STANDING-USA a kończąc na pięciokrotnym zdobyciu MISTRZOSTWA AMERYKI, zdobyciu ZŁOTEGO MEDALU W PUCHARZE ŚWIATA w SUPERENDURO 2010, zdobyciu złotego medalu olimpiady sportów ekstremalnych X-GAMES 2011, dwóch złotych medali X-Games w Brazylii 2013 i X-Games w Los Angeles 2013 oraz MISTRZOSTWA ŚWIATA SUPERENDURO 2011, 2012, 2013 i 2014. Managerem Tadeusza jest jego starszy brat Wojciech Błażusiak, absolwent Uniwersytetu Maryland w Niemczech.

.

………………………………………………………………………

Dotychczasowe osiągnięcia:

………………………………………………………………………..

.

2014

.

  • Mistrz Świata SuperEnduro
  • ………………………………………………………………………..

    .

    2013

    .

    • Mistrz Świata w SuperEnduro
    • Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Championship)
    • Złoty medalista X-Games w Brazylii
    • Złoty medalista X-Games Los Angeles, USA

    .

    2012

    .

    • Mistrz Świata w SuperEnduro
    • Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Championship)
      • ………………………………………………………………………..

        .

        2011

        .

        • Mistrz Świata w SuperEnduro
        • Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Championship)
        • Złoty medalista X-Games 2011
        • Mistrz Erzbergrodeo ’11

        2010

        • Złoty Medalista Pucharu Świata w SuperEnduro
        • Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Champion)
        • Mistrz Erzbergrodeo ‘10

        2009

        • Mistrz Ameryki Północnej w Endurocross (AMA Endurocross Champion)
        • 2. w Pucharze Świata w Enduro Halowym
        • Mistrz Erzbergrodeo ‘09
        • Mistrz The Tough One, Wielka Brytania
        • Mistrz Hell’s Gate, Włochy

        2008

        • 2. w Pucharze Świata w Enduro Halowym
        • Mistrz Erzbergrodeo ‘08
        • Mistrz Hell’s Gate, Włochy
        • Zwycięzca Rodeo-X Endurocross Linz, Austria
        • 2. w Tough One, Wielka Brytania

        2007

        • Mistrz Erzbergrodeo ‘07
        • Zwycięzca Endurocross Las Vegas
        • Mistrz Last Man Standing, Texas, USA

        .

        .

        TRIAL

        2007

        • 7. w klasyfikacji generalnej Halowych Mistrzostw Świata
        • Międzynarodowy Mistrz Polski (6 startów, 6 razy na 1 miejscu)

        2006

        • 8. w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata
        • Międzynarodowy Mistrz Polski (6 startów, 6 razy na 1 miejscu)

        2005

        • 11. w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata
        • Międzynarodowy Mistrz Polski

        2004

        • Mistrz Europy (5 startów: 4 zwycięstwa i 1 drugie miejsce)
        • Międzynarodowy Mistrz Niemiec w Trialu Halowym
        • 11. w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata

        2003

        • V-ce Mistrz Europy
        • V-ce Mistrz Świata Juniorów (18 startów: 18 razy na podium, 6 zwycięstw)
        • Międzynarodowy Mistrz Polski
        • Międzynarodowy Mistrz Niemiec w Trialu Halowym

        2002

        • Międzynarodowy Mistrz Polski
        • 4. w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Juniorów
        • 5. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy

        2001

        • Międzynarodowy Mistrz Polski
        • 4. w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Juniorów

        2000

        • Międzynarodowy Mistrz Polski
        • Klubowy Mistrz Polski z drużyną Automobilklubu Krakowskiego
        • 9. w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Juniorów

        1999

        • Międzynarodowy Mistrz Polski
        • Mistrz Polski Juniorów
        • Mistrz Polski Młodzików

        1998

        • Mistrz Polski Juniorów
        • Mistrz Polski Młodzików

        1997

        • Mistrz Polski Młodzików

        1996

        • Mistrz Polski Młodzików

        1995

        • Mistrz Polski Młodzików